PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO BUDOWLANE "JAKUB"

mgr inż. Waldemar Kozera

Odbiory mieszkań

Odebranie nowego mieszkania jest oczekiwanym momentem, ale też wywołującym/powodującym wątpliwości. Czy dobrze wybraliśmy mieszkanie? Czy będzie służyło na lata? Czy możemy ufać zapewnieniom wykonawców?

W mieszkaniu jest wiele elementów, których sprawdzenie zapewni poczucie bezpieczeństwa, oszczędność czasu i pieniędzy oraz brak problemów na etapie wykończenia, umeblowania i użytkowania. Przy oględzinach mieszkania przed ostatecznym odbiorem przyda się fachowe oko, które dostrzeże ukryte niedociągnięcia.

Tu zaczyna się moja rola. Podczas czynności odbiorowych staram się doradzać klientom możliwie najlepsze rozwiązania. Bazuję na moim wieloletnim doświadczeniu zarówno w dziedzinie budownictwa, jak i wielokrotnego wykonywania odbiorów oraz kontroli jakości budów. Zauważam szczegóły, jestem otwarty na pytania, podpowiadam. Podczas kontroli sprawdzam, czy mieszkanie/dom są zgodne z normami, uzgodnieniem umownym lub projektem.

Kontrola odbiorowa lokali/domów odbywa się przed odebraniem kluczy od dewelopera lub firmy wykonującej prace. Nie jest to obowiązkowe, jednak pozwala uniknąć stresu związanego z poprawianiem ewentualnych błędów, które utrudniają wykończenie, a nawet codzienne funkcjonowanie. Dzięki kontroli odbiorowej można się upewnić, czy powierzchnia lokalu/domu została naliczona prawidłowo, a także przygotować się merytorycznie na współpracę ze specjalistami od wykończenia – chroniąc się przed naliczeniem opłat za dodatkowe, zupełnie niepotrzebne prace. Jeśli podczas odbioru zostanie wykryta usterka deweloper ma obowiązek poprawić ją na własny koszt. Ponadto, jeśli usterka byłaby znacząca i jej usunięcie wiązałoby się ze zbyt dużymi kosztami – deweloper może dać upust lub wykonać roboty dodatkowe w cenie mieszkania.

Zakres kontroli odbioru obejmuje:

– pomiar pomieszczeń,
– kontrola kątów, kontrola równości i poziomu posadzek oraz ścian
– kontrola okien, drzwi, parapetów okiennych i progowych
– kontrola elementów związanych z balkonem/loggią/tarasem
– kontrola działania wentylacji
– kontrola dachu (domy jednorodzinne)
– kontrola wyposażenia wg umowy instalacji grzewczej i elektrycznej
– kontrola wyposażenie wg umowy instalacji gazowej
– kontrola wyposażenie wg umowy instalacji wodnej i kanalizacyjnej
– kontrola wyposażenie wg umowy instalacji RTV i internetowej

Pełny, szczegółowy zakres udostępniany jest na piśmie podczas spotkania odbiorowego.

Zachęcam do kontaktu wszystkich nabywców nowych mieszkań i domów nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale też z całego województwa pomorskiego.

Wycena odbioru mieszkania/domu:
Koszt kontroli ustalany jest indywidualnie, telefonicznie lub mailowo, i zależy od powierzchni lokalu/domu oraz jego specyfiki.